Методичний посібник. — Київ : Ліра-К, 2018. — 44 с.
Предметом данного посібника є самостійна робота студента по написанню анотації хорового твору або аналізу хорової партитури в класі фаху диригування. Основні напрями роботи охарактеризовані в детальному плані анотації (аналізу), обґрунтована методична їх доцільність. Розкритий алгоритм поетапного аналізу партитури, виділені ключові моменти та наведені деякі методичних рекомендацій проведення даного виду роботи з твором.
Мета. Теоретично-дослідницький етап роботи в класі фаху є дуже важливим в процесі оволодіння музичним матеріалом, а також у загальному процесі розвитку творчих та професійних навичок студента. Його ціль – розширення кругозору, формування аналітичного мислення, необхідних диригентові для самостійного розбору та інтерпретації музичних творів, а також напрацювання навичок хорознавчого аналізу партитури для роботи з живим колективом.
Вступ.
Анотація хорового твору як комплексний метод поглибленого вивчення музичного матеріалу та розширення культурно-музичного кругозору студента.
Загальний план анотації хорового твору.
Методичне обґрунтування пунктів плану.
Музично-теоретичний, хорознавчий та виконавський аналіз хорової партитури як засіб формування художньо-інтерпретаторського мислення.
Загальний план аналізу хорового твору.
Основні відмінності в написанні анотації та аналізу хорової партитури.
Методичні рекомендації до написання анотації хорового твору.
Загальні відомості про твір і його авторів. Принципи роботи з джерелами та критерії відбору інформації.
Музично-теоретична анотація. Деякі рекомендації щодо аналізу форми, тонального плану та фактури твору, а також влучного наведення прикладів та розкриття художнього образу через композиторські засоби виразності.
Хорознавча анотація. Методичні рекомендації до самостійної роботи з партитурою в ході хорознавчого її аналізу.
Порядок оформлення списку літератури.
Методичні рекомендації до написання аналізу хорової партитури.
Визначення стилю, в якому написаний твір, особливостей композиторської мови автора, а також місця даного твору в його творчому доробку.
Розкриття драматургії твору через аналіз форми. Принципи знаходження у нотному тексті музичних подій та розкриття через них художнього задуму композитора.
Деякі принципи відбору та використання виконавських засобів виразності в процесі інтерпретації твору.
Рекомендована література.
Музикознавча.
Теоретична.
Хорознавча.