Розрахунково-графічне завдання. — Херсонський державний аграрний університет, м. Херсон, 2018 р., 24 стор.
Дисципліна «Технологія консервування плодів та овочів».
Консервування харчових продуктів – це технологічний процес, що значно подовжує строк збереження продуктів у придатному для вживання в їжу вигляді з повним або частковим збереженням їхньої харчової цінності. Одним з основних завдань консервування є зведення рівня активності зовнішнього середовища, води, знищення або пригнічення дії та розвитку мікроорганізмів та їх спор, які є провокаторами швидкого псування продуктів. Для зберігання поживної цінності харчового продукту використовують різні методи консервування, але в більшості із них неможливо уникнути зменшення харчової цінності, втрати вітамінного, амінокислотного та мікроелементного складу.
Також варто відзначити незворотність цього процесу: якщо з природного вигляду продукт можна перевести в консервований, то навпаки це зробити немає можливості. Отже, консервування на сьогодні є надважливим способом обробки натуральних харчових продуктів як у побуті, так і в промислових масштабах. У промислових – особливо цінним, оскільки дає можливість робити запаси їжі, що швидко псується, транспортувати її на великі відстані без прив’язки до кліматичних чинників і гарантувати широкий асортимент для споживача протягом усього року.
Зміст.
Вступ.
Загальна характеристика сировини та матеріалів.Харчові якості основної сировини.
Додаткові компоненти для виготовленні «Буряку маринованого».
Додаткові матеріали для виготовлення консервів.
Розробка технологічної та апаратно-технологічної схеми виробництва консервів.Обґрунтування вибору технологічної схеми.
Опис технологічної схеми виробництва консервів «Буряк маринований».
Охорона праці на підприємстві з виробництва консервів.Аналіз небезпечних чинників виробництва та техніка безпеки при експлуатації обладнання.
Техніка безпеки під час обслуговування обладнання.
Шум та вібрація, засоби їх захисту.
Виробниче випромінювання.
Пожежна безпека.
Заходи безпеки від ураження електричним струмом.
Висновок.
Список використаної літератури.